Svinēs kādreizējā Jaunatnes teātra dzimšanas dienu

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā janvāra pēdējā svētdienā, 27. janvārī pulksten 14.00, tradicionāli tiks svinēta kādreizējā Jaunatnes teātra (1940- 1992) dzimšanas diena, portālu “Delfi” informē muzeja pārstāvji.

Šoreiz dzimšanas dienas īpašais viesis būs izcilais fotogrāfs Gunārs Binde, kurš no 1962. gada līdz 1964. gadam bija Jaunatnes teātra gaismotājs, bet turpmākajos gados, būdams profesionāls foto mākslinieks, savos darbos ir iemūžinājis skatuves māksliniekus un darbiniekus.

Aizvadītā gada 27. decembrī Gunāram Bindem palika 85. “Man fotogrāfija ir māksla. Informatīva patiesība man nav vajadzīga. Galvenais ir mākslas patiesība. Mākslas fotogrāfija nepretendē uz dokumentalitāti. Palikdama dokumentāla ar izteiksmes līdzekļiem, tā apliecina manu patiesību, manu attieksmi pret objektu, pret dzīvi. Galvenais ir nevis dokumentālisms, bet mākslas tēls.” – atzīst fotomākslinieks.

Kā allaž, skatītāji varēs tikties ar aktrisēm Antu Krūmiņu, Veltu Skursteni, Tamāru Soboļevu, Ludmilu Leimani un, protams, aktrisi Elvīru Baldiņu, kuru vasarā svinēs 100. jubileju.

Sarīkojumu vadīs Jānis Siliņš.