Daudzi jaunieši jūtas vientuļi… Rīgā notiks jauniešiem veltīta starptautiska konference

Ceturtdien, 21. februārī, biznesa augstskolā “Turība” notiks starptautiska konference “Jaunatne šodien un rīt”, kurā pulcēsies jaunatnes jomas praktiķi no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, lai kopīgi meklētu iespējas, kā efektīvāk strādāt ar jauniešiem. Konferences gaitā dalībnieki tiks iepazīstināti ar pētījuma “Jauniešu labbūtība Baltijas valstīs” rezultātiem, piedalīsies nozares ekspertu diskusijās, kas aplūkos jauniešu situāciju no dažādu jomu perspektīvas, kā arī strādās darba grupās, lai apgūtu praktiskus risinājumus ikdienas darbam ar jauniešiem.

Pētījumu par Baltijas jauniešu dzīves kvalitāti dažādos tās aspektos starptautiskā salīdzinājumā veikusi biedrība “Latvijas Bērnu labklājības tīkls” sadarbībā ar projekta partneriem Lietuvā un Igaunijā. Tas atklāj satraucošus rezultātus par jauniešu dzīves kvalitāti, īpaši psihoemocionālo veselību.

Vismaz 1/4 daļa jauniešu Latvijā jūtas vientuļi, bez emocionālā atbalsta un īsti nav gatavi patstāvīgai dzīvei, bet 11% regulāri jūtas nomākti un nospiesti.

Izteikta problēma ir parinodarījumi skolās un izsmiešana internetā. Samilzusi situācija iezīmējas arī jauniešu izglītības, materiālās nodrošinātības un nodarbinātības jomās.

Aicinām Jūs piedalīties konferencē, kurā būs iespēja iepazīties ar detalizētiem šī pētījuma datiem, intervēt tā veicējus un nozares ekspertus, kā arī piedalīties darba grupās.